Moda

Modanın Korsesi

1990’lı yıllarda, dünya pop müzik piyasasının en çılgın ismi kimdi diye sorsanız, herkesin ortak cevabı kesinlikle Madonna olurdu. Madonna denildiğinde, ilk akla gelen şey, cesurca giydiği iç çamaşırlarıyla objektifleri üzerine çekmesidir. Kendi tarzını yaratarak, Lady Gaga ve Rihanna gibi gelecekteki meslektaşlarının da iç çamaşırlarıyla sahneye çıkmasına öncülük etmiştir. Hatta bazı sanatçılar, sahnede fantazi iç giyim çeşitleri bile kullanarak Madonna’yı bile sollamışlardır.

Ünlü modacı Jean Paul Gaultier, Madonna’nın Ambition World Tour ve Express Yourself turnesi sırasında giydiği huni korsesi ve pembe bustiyeri, Nisan 2014’te Londra’da düzenlenecek özel bir iç giyim sergisinde nostalji yaşatacak.

Sergide, Kylie Minogue’un seksi kostümleri yanı sıra, Luc Besson’un yönetmenliğini yaptığı The Fifth Element filmindeki ilginç kostümler de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Barbican Center’da düzenlenen sergide, Cindy Sherman ve Andy Warhol’un podyum sunumları, dans, müzik ve şov gösterileri, Jean Paul Gaultier’in gecesine renk katacak. Galerileri ve sıra dışı mimarisiyle ünlü Barbican Center’da gerçekleşecek bu sergi, moda tutkunları için kaçırılmayacak bir fırsat.